Oracle wraca…   Leave a comment

Urządzenia mobile mają nowe środowisko do ich rozwoju – są to narzędzie dla programistów w Javie od Oracle pokazane w lipcu tego roku – Oracle Application Mobile Framework. Obsługuje ono wszystkie aspekty sprzętu i działa w środowisku JDeveloper lub jako wtyczka Eclipse (tzw. Oracle Enterprise Pack for Eclipse). Opis znajduje się w ostatnim miesięczniku Java Magazine.

Bazuje na WebView, technologii Cordova – czyli wybrano tzw. trzecią drogę – (nie natywną i nie HTML5/JS). Takie podejście nie dziwi, tworzenie ręczne aplikacji oznaczałoby mordęgę w stylu Android Studio lub ADT. Nikomu nie jest potrzebne jeszcze jedno IDE do czystej Javy. Dlatego Oracle poszedł taką samą drogą jak MS (ten wydał Multi-Device Hybrid Apps – http://www.visualstudio.com/en-us/explore/cordova-vs.aspx).

Do tworzenia interfejsu stosuje się GWT lub JSF. Warstwa kontrolera jest oparta na przepływie między komponentami javy w postaci ziarenek fasoli (benas) podobnie jak w Springu lub zarządzalnych fasolkach w JSF (managed beans w JSF).

Z uwagi na nowość i brak doświadczenia w tworzeniu poważniejszych aplikacji mało można powiedzieć o przydatności tego narzędzia, ale widząc co robi MS i jak uciążliwa jest dłubanina w czystym kodzie w ADT wydaje się, że to podejście jest prawidłowe.

Reklamy

Posted 30 września 2014 by marekwmsdn in Bez kategorii

Tagged with ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: