Jak to z aplikacjami mobilnymi   Leave a comment

Strona O’Reilly dla programistów – http://programming.oreilly.com/?imm_mid=0a8957&cmp=em-prog-newsletters-20130517-elist. Tam można znaleźć odwołanie do książki o bibliotece Twisted służącej do tworzenia aplikacji internetowych – http://programming.oreilly.com/2013/04/twisted-python-the-engine-of-your-internet.html#more-57261. Może to wskazuje kierunek tworzenia aplikacji mobilnych – http://programming.oreilly.com/2012/06/c-sharp-cross-platform-mobile-apps.html – czyli wykorzystanie C# i narzędzia Mono. Inne kierunki to stos HTML (CSS, JS) lub Java (Android – w tym przypadku mamy trochę zamieszania, ponieważ na tegorocznej konferencji Google I/O przedstawiono alternatywę do tworzenia aplikacji  w Javie dla Androida – zamiast tradycyjnego środowiska Eclipse Google promuje wersję społecznościową wersję IntelliJ pod nazwą Android Studio – znowu trzeba się czegoś nauczyć).

Narzędzia firmy Xamarin to http://mono-tools.com/ i są płatne. Projekt Mono ma taką instalację – http://www.mono-project.com/GettingStartedWithMonoVS. Mono to temat rzeka, można na niego patrzeć z różnych punktów widzenia:

  • alternatywna, otwarta implementacja technologii .NET działająca na różnych systemach operacyjnych i służy do uruchomienia aplikacji w C# na różnych systemach operacyjnych i wtedy jest chyba bezpłatne
  • narzędzie do tworzenia aplikacji mobilnych (Android, iOS) płatne

Inną opcją jest biblioteka Phone Gap (otwarty projekt Crodova) oraz www.monocross.net. Ten ostatni wygląda obiecująco.

Advertisements

Posted 22 Maj 2013 by marekwmsdn in Mobile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

%d bloggers like this: