Ciekawostki   Leave a comment

Szykuje się rewolucja, zamiast instalacji platformy Eclipse na dysku można skorzystać   z wersji przeglądarkowej  – http://planetorion.org/news/2012/10/orion-1-0-release/ (pierwsza wzmianka o tym na SD Times – http://www.sdtimes.com/blog/post/2012/10/30/Orion-10-released.aspx). Pakiet nazywa się Orion i jest w wersji 1.0. Jest to odpowiedź na zarzuty, że Eclipse jest platformą  do uruchomienia aplikacji (np. IED java) a nie typowym narzędziem RAD dla deweloperów jak to jest w przypadku Netbeans. Eclipse można porównać do Visual Studio Shell – gołej platformy na której np. zbudowano środowisko ironPython.

Kompilator C/C++ na platformie Windows: MinGW i CygWin. Ten pierwszy (http://www.mingw.org/) jest ograniczony do budowania aplikacji w różnych językach. Jeżeli chodzi nam o zgodność  z POSIX to używa się do tego CygWin.

Dlaczego malloc nigdy nie wylatuje (zgłasza wyjątek)? – http://www.scvalex.net/posts/6/ – dziwne, ale to trochę przedobrzyli – daje pamięć na wyrost, której tak faktycznie nie ma (a wszystko to w imieniu udogodnień).

Walidatorek JS – http://ariya.ofilabs.com/2012/10/javascript-validator-with-esprima.html. Tego samego autora ciekawy projekt odnośnie silnika do niewizualnego pobierania stron (http://phantomjs.org/) – https://github.com/ariya/phantomjs/wiki/Page-Automation. Podobny w pewnym sensie do node.js – http://phantomjs.org/download.html. Są też przykłady – https://github.com/ariya/phantomjs/wiki/Examples.

Popularny GITHUB ma też swego odpowiednika dla Windows – http://windows.github.com/ – można skorzystać.

Mity o HTML5 – fakty – https://hacks.mozilla.org/2012/11/html5-mythbusting/ – pochwała aplikacji webowych w mobilnych zastosowaniach!

Jak to działa – http://cloudfier.com/

Akcja MS dla upowszechnienia nowego języka TypeScript – http://www.codeguru.pl/aktualnosci/typescript—nowy-jezyk-od-microsoftu,11088.

Materiały z BUILD 2012 http://channel9.msdn.com/Events/Build/2012 + o HTML5 – HTML5 & CSS3 latest features in action!

Wywiad z twórcą KHan Academy – http://www.technologyreview.com/news/506356/qa-with-salman-khan/?utm_campaign=newsletters&utm_source=newsletter-daily-all&utm_medium=email&utm_content=20121107

Dlaczego został wyrzucony Forstall z Apple – na rzecz designera Ive – http://www.technologyreview.com/view/506801/why-jony-ive-shouldnt-kill-off-apples-skeuomorphic-interfaces/?utm_campaign=newsletters&utm_source=newsletter-weekly-web&utm_medium=email&utm_content=20121107

Szkolenie w PS – http://pluralsight.com/training/players/PSODPlayer?author=scott-allen&name=mvc3-building-intro&mode=live&clip=0&course=aspdotnet-mvc3-intro/ Rutowanie – http://www.dotnetcurry.com/ShowArticle.aspx?ID=814. Node.js tutorial jeden – http://blog.stevensanderson.com/2012/07/10/node-js-development-with-webmatrix-2-express-part-2/ i drugi – http://www.techrepublic.com/blog/australia/the-upside-nodejs-your-own-business/1475.

Trudny temat – motywowanie programistów – http://michaelochurch.wordpress.com/2012/10/30/what-programmers-want/

Posted 7 listopada 2012 by marekwmsdn in Browsers, Ciekawostki, Courses, JavaScript

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: