Ciekawostki   Leave a comment

Firma Valve pogniewała się na Windows 8 i określiła go jako katastroficzne rozwiązanie dla gier. Skutkiem tego planuje portować platformę do tworzenie gier na system Linux. Analityk Gartnera też żle napisał o W8 – mówiąc o nim BAD. Ale wkrótce po tym się wycofał tłumacząc, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu. Jak długo jeszcze przedsiębiorstwa będą wierzyć w “proroctwa” tej znanej firmy konsultingowej?

GMail ma 8 lat, stary i nie za bardzo funkcjonalny (problemy z załącznikami, widzi tylko swoje serwisy socjalne) i ma wiele innych wad. Odpowiedzią MS na to i na nieco zaciemniony przez spam i inne wpadki związane z bezpieczeństwem wizerunek Hotmail jest nowoczesny, otwarty na wszystkie serwisy Outlook.com. Ocena wydana przez Ed Bott’a – http://www.zdnet.com/goodbye-hotmail-hello-outlook-com_p2-7000001893/. Tam jest też odnośnik do przewodnika po nowym Outlook-u. W tym świetle warto też wspomnieć o planowanej integracji LinkedIn oraz Facebook’a z MS Office 365. Z materiałów na temat planów MS na rok przyszły wynika, że stawia na usługi i serwis oraz wypożyczanie pakietów biurowych. Zamknięcie roku fiskalnego 2012 – O co właściwie chodzi MS w 10-K: http://www.zdnet.com/microsofts-radical-new-business-plan-is-hidden-in-plain-sight-7000001750/ – tam jest ukryty ich business plan na 2013 rok. Będzie rozwijane rozwiązanie SURFACE – platforma sprzętowa, która może zantagonizować producentów PC. Więcej inicjatywy w sprzęt, usługi, wynajmowanie aplikacji oraz web serwis/chmury. Więcej o nowej strategii MS jest tu – http://www.zdnet.com/shifting-subscriptions-microsofts-bet-the-company-strategy-for-the-future-of-software-7000001802/

Padł serwis webhosting.pl czyżby wszyscy się teraz przenieśłi do Spiderweb’a?

Potencjał LogMeIn – telepraca w domu, czy jest to lepsze od wtyczki Chrome czy też innego rozwiązania? (Himachi, TeamViewer, GotoMyPC)

Sposób na reklamę open-source? Stworzenie “gościa” które te idee reprezentuje na Google+. Dobry pomysł!

Projekt otwarty Iron Foundry –udostępnia Cloud Fondry dla .NET, oznacza to, że można potestować swoje rozwiązania w CHMURZE OBLICZENIOWEJ! Przykład tutoriala – http://compositecode.com/2012/07/20/deploy-a-framework-friday-2-with-asp-net-mvc-4/.

Reklamy

Posted 9 października 2012 by marekwmsdn in Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: