Dawka wiedzy o CR od SAP   Leave a comment

Kolejna edycja dokumentów na temat licencjonowania rozwiązań Crystal firmy SPA (uwzględnia nowe produkty, oto lista wszystkich: Dashboard and Presentation Design (Xcelsius) 2008 , SAP Crystal Reports 2011 , SAP Crystal Reports 2008 , SAP Crystal Reports, version for Eclipse 2.0 , SAP Crystal Reports, version for Visual Studio .NET , SAP Crystal Reports, version for Visual Studio 2010 , SAP Crystal Reports Server 2008 , SAP Crystal Reports XI Release 2 , SAP Crystal Reports XI Release 1 ) – pod adresem http://scn.sap.com/docs/DOC-21575. Proszę zwrócić uwagę na autora – Blair Wheadon – prowadzi on listę z ciekawymi tematami.

Książka i inne zasoby na temat Crystal Reports .NET – http://www.crystalreportsbook.com/Crystal_Reports_Net_Book_Index.asp. Jest nawet taka książka “Crystal Reports .NET programming”  Brian Bischof. Tam poruszono takie tematy jak raporty na stronach ASP oraz obsługa zdarzeń w raportach – to są tematy bardzo ważne. Prowadzi on też własny blog.

Zasoby CR na twitterze – https://twitter.com/#!/crystalreports. Trzeba tam zaglądac od czasu do czasu.

Narzędzia około raportowe – http://kenhamady.com/bookmarks.html (1). O tym, że raporty mogą być interaktywne mało kto pamięta, każdy widzi raport jako coś niezmiennego, wykutego w kamieniu. Tak nie jest, raporty można drążyć, filtrować – cała masa pomocnych funkcji do wykorzystania w postaci tzw. CUF (Custom User Functions) – http://www.viksoe.dk/code/u2lwin32.htm. Mówi się o interakcji użytkownika z raportem, ba nawigacji po częściach raportu. Ciekawa sprawa, na rynku jest firma konwertująca raporty z CR do Microsoft SQL Reporting Services (czyli RPT na RDL) – koszt licencji $1000.  Pomysły wzbogacenia raportów- inne ciekawe dodatki są w linkach na stronie (1) np.:

CR dla Eclipse w wersji 2.0 (podobnie CR dla Visual Studio 2010). Zmiana koncepcji w SAP w sprawie narzędzi do raportowania w środowisku java – do tej pory nazywało się SAP CR for Eclipse teraz to SAP CR version for Eclipse. Jest to pełnoprawne środowisko do tworzenia raportów. Dodatkowo dostarczana jest biblioteka do zabudowania raportowania w javę – SAP Crystal Reports for Java runtime components – Java Reporting Component (JRC). Ciekawe jest to, że oprócz możliwości tworzenia raportów jest także możliwość integracji aplikacji tj: szybkie wdrażenie, kreator stron JSP.

Ludzie, którzy wnoszą aktywny wkład upowszechnienia wiedzy o CR (oto ich blogi):

Jest polskie forum o CR – http://mycrystal.pl. Oraz dużo na GoldenLine – http://www.goldenline.pl/forum/1587182/migracje-do-crystal-reports-for-eclipse.

Mobile BI – ładnie się to wymawia, ale SAP całkiem poważnie widzi zastosowanie BI na Androidzie – http://scn.sap.com/community/mobile/businessobjects/content?filterID=content~objecttype~objecttype[blogpost]. Jest nawet ładne demo – http://scn.sap.com/community/mobile/businessobjects/blog. Inne odnośniki: sap.com/analyticsonthego, www.sap.com/aberdeenebook

SAP w społeczności:

Linki:

Reklamy

Posted 13 czerwca 2012 by marekwmsdn in CR

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: