Smartfony deweloperka   Leave a comment

Jest wiele programów do tworzenia aplikacji dla urządzeń mobilnych, najczęściej dla platformy Android i są uruchamiane w środowisku emulacyjnym na PC (prawie wszystkie bazują na Eclipse). W tym artykule ma stronach TechRepublic można znaleźć omówienie kilku IDE dla samego Androida – czyli programowanie aplikacji dla Androida na nim samym! (najlepiej na tablecie). Niezły odlot, jest to możliwe pod warunkiem wpięcia do tableta klawiatury.

Oferta firmy Appcelerator – twórcy Titanium – najpopularniejszego środowiska do tworzenia aplikacji mobilnych. Firma ta oferowała swe narzędzia do tworzenia aplikacji NATYWNYCH (czyli w kodzie uruchamianym bezpośrednio w urządzeniu). Teraz DODAŁA możliwość  bezpłatnego hostowania aplikacji tworzonych przez deweloperów w HTML5 na swych serwerach w chmurach! Poszerza to znacznie spektrum urządzeń dla których można pisać aplikacji. Oferta nosi nazwę Appcelerator Cloud Services (ACS) i jest już dostępna.

Nauka programowania dla młodzieży (ale i starsi też mogą z tego skorzystać) – http://www.internaldrive.com/programming/instruction/

Reklamy

Posted 8 Maj 2012 by marekwmsdn in Android

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: