Deweloperka z Microsoftem w tle…   Leave a comment

Krótki acz treściwy wstęp do wykorzystania MongoDB w .NET – http://www.simple-talk.com/dotnet/.net-framework/mongodb-basics-for-.net-by-example/.

Bazowa strona na temat wykorzystania Crystal Reports w .NET (materiały od SAP) – na stronach MSDN materiały na ten temat są stare i nieaktualne do wersji VS 2003 (skandal)

Porównanie dwóch sposobów bindowania danych w JS (KnockOut /  jQuery Template) – http://visualstudiomagazine.com/Articles/2012/02/01/2-Great-JavaScript-Data-Binding-Libraries.aspx?Page=1. Nauka pisania aplikacji w modelu MVVM (KnockOut) – http://www.knockmeout.net/2011/06/10-things-to-know-about-knockoutjs-on.html.

Tworzenie PDF przy pomocy JS (eksperymentalnie!) – https://github.com/andreasgal/pdf.js#readme. Na odwrót – osadzanie JS w PDF przy pomocy biblioteki .NEThttp://www.codeproject.com/Articles/380293/Javascript-in-PDF?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter. Można tworzyć PDF na piechotę – http://www.codeproject.com/Articles/7627/PDF-Library-for-creating-PDF-with-tables-and-text lub przy pomocy iText.

Super pożyteczna strona – http://www.simple-talk.com/dotnet/.

Kurs z PluralSight za darmo – http://weblogs.asp.net/scottgu/archive/2012/04/19/great-free-course-on-building-asp-net-mvc-apps-with-ef-code-first-html5-and-jquery.aspx.

Uruchomienie node.js pod MS Windows z błogosławieństwem samego Microsoft – http://dailyjs.com/2012/05/03/windows-and-node-1/.

Biblioteka do komunikacji między JS – owej: http://www.techrepublic.com/blog/programming-and-development/utilize-javascript-messaging-with-postaljs/5321?tag=nl.e055.  Tam też superblog – http://ifandelse.com/. Ciekawa prezentacja – http://blip.tv/clojure/hammock-driven-development-4475586. Niezwykle pouczający przykład interakcji w jsFiddler – http://jsfiddle.net/ifandelse/DCpEv/ – na bazie tego artykułu-> http://freshbrewedcode.com/jimcowart/2011/12/05/client-side-messaging-with-postal-js-part-1/. Jest i część 2 –

Fundamentalny artykuł na temat Winforms – http://www.simple-talk.com/dotnet/windows-forms/how-to-build-a-query-template-explorer/. Śledzić tego autora! – http://www.simple-talk.com/author/michael-sorens/. Tam też jest artykuł na temat Tray Applications.

Podstawy jQ – http://jqfundamentals.com/, http://addyosmani.com/resources/essentialjsdesignpatterns/book/,

Reklamy

Posted 8 Maj 2012 by marekwmsdn in CR, JavaScript, jQuery, node.js

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: