Ciekawostki deweloperskie   Leave a comment

Mimo przegrania sprawy m. Motorolą a Microsoftem w Niemczech i zakazania sprzedaży przez MS produktów MS Windows 7 oraz XBOX w Niemczech, sąd amerykański zezwolił na sprzedaż w/w produktów twierdząc, że to on decyduje i wydaje werdykt w sprawie naruszenia patentu na H.265. Bazuje to na twierdzeniu, że spór o zaczął się na ziemi amerykańskiej i tu musi być rozstrzygnięty.

Atak zmasowany tabletów.  Zarówno Forrest jaki i IDC przewidują znaczny wzrost sprzedaży tych urządzeń, odpowiednio 375 mln i 200 mln (przewidywania na rok 2016). Tablety zadomowią się nawet w pracy i dużym biznesie (1/3 wszystkich sztuk). Jednocześnie przewidują wzrost ilości sprzedaży PC-tów – tablety jedynie wywrą negatywny wpływ na popyt na laptopy.

Świetny kurs C++ oraz wstęp do programowania w środowisku Windows oraz OpenGL – http://www.cprogramming.com/tutorial/opengl_first_opengl_program.html

Nareszcie wróciło – strona z opisem API do jQuery – http://api.jquery.com/. Dodatek do node.js – biblioteka wspierająca tworzenie PDF – http://pdfkit.org/. Biblioteka obsługi ZIP-ów: http://stuartk.com/jszip/.  Inna biblioteka – do rysowania na kanwie – http://www.html5canvastutorials.com/kineticjs/html5-canvas-pixel-detection-with-kineticjs/, tamże przykłady: http://www.html5canvastutorials.com/labs/html5-canvas-shape-tango-with-kineticjs/. Inne przykłady: http://www.kineticjs.com/. Innowacyjne podejście do komunikatów – http://ssssnakes.com/smoke/.  Młotek – http://eightmedia.github.com/hammer.js/. To wszystko z http://www.techrepublic.com/blog/smbit/10-useful-libraries-for-javascript-developers/215?tag=nl.e055.

 

Zasoby na temat CSS – http://www.techrepublic.com/blog/webmaster/quick-list-ten-css-resources/368?tag=content;siu-container.

Reklamy

Posted 8 Maj 2012 by marekwmsdn in JavaScript, jQuery

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: