Ciekawe strony deweloperskie   Leave a comment

Zebrane z Avant w pracy. Oracle promuje nadal tworzenie aplikacji przy pomocy wizardów – Oracle Application Express, narzędzie podobne do MS LightSwitch. Polska firma, która  zbudowała unikalny procesor realizujący kod Java Byte Code – http://www.gryftechnologia.com/#oprogramowanie.

Świetna strona FAQ o Javie na temat rozszerzenia SWT na potrzeby Eclipse – http://www.eclipse.org/swt/faq.php#howusewebkit (a tam jak uruchomić w oknie przeglądarkę dowolnego rodzaju np. WebKit). Strona z widget-ami – http://www.eclipse.org/swt/widgets/, i z kawałkami (snippet – skrawek) przykładowych kodów – http://www.eclipse.org/swt/snippets/ . Dywagacje na temat menadzerów układów – http://www.eclipse.org/articles/article.php?file=Article-Understanding-Layouts/index.html. Ale uwaga odwieczny partner IBM firma Oracle mówi o zaprzestaniu wspierania JSR-  . Zamiast tego proponuje własne rozszerzenie do tworzenia interfejsu GUI – to jest chore, najpierw był AWT, potem SWT, dalej Eclipse wymyślił swoją zabawkę, a na koniec Oracle kupił Sun-a i przebił wszystkich swoim własnym wynalazkiem (do zobaczenia w ich RAD-zie rywalu Eclipse – NETBEANS 7.1). SAP w CR postawił na rozwój w Javie (Eclipse a co za tym idzie w SWT) co teraz ma zrobić skoro ich odwieczny wróg – Oracle rozwija inną bibliotekę GUI?

Jeżeli chodzi o oskryptowanie na poważnie aplikacji Acrobat-a poprzez wykorzystanie JS to tu znajdziesz najwięcej informacji – http://www.planetpdf.com/developer/learningcenter.asp?ContainerID=1519, np. jak i gdzie używać JS.

W portalu http://www.zlotemysli.pl/prod/6380/zwielokrotnianie-umyslu.html lub http://www.zlotemysli.pl/prod/6558/mapologia.html jak widać czasami w Internecie trafiają się perełki do czytania

Ciekawe strony dla deweloperów w C# – dotnetkicks. Bardzo ciekawy traktat o roli i wykorzystaniu INTERFACE w C# – “I, interface”. Doskonała  analiza ORM (kiedy go używać) i lekkie alternatywy jak ActiveRecord oraz Typed Data Sets (TDS) – “Do you really need ORD?”.

Jak stworzyć pierwszą aplikację w Facebook-u? . Na GITHUB jest cała sekcja poświęcona narzędziom dla FB – https://github.com/facebook.  Jest też strona – http://developers.facebook.com/opensource/.

Google’a ukłon w stronę twórców piszących w JS – http://webhosting.pl/Korzystaj.z.googleowych.API.uzywajac.nowej.biblioteki.JavaScriptu (więcej na ten temat jest tu)

Triki dla użytkowników typu “geek” – http://www.technotraits.com/2010/01/god-mode-trick-in-windows-7/ i http://www.technotraits.com/2008/11/10-amazing-windows-command-line-tricks/

Teraz o SAP CR. Grupa dyskusyjna – forum z crystalreportsbook, o dziwo, jest też trening CR na YT –

Pierwsza lekcja instalacji CR dla VS 2010

Jest też, a jakże, strona na FB – http://www.facebook.com/SAPCrystalReports, a tam kącik “Knowledge Center”. Blog techniczny – http://www.sdn.sap.com/irj/scn/weblogs?blog=/pub/wlg/23061 (Ludek Uher). Jest też SAP na TT – https://twitter.com/#!/SAPCRNetSup. SAP dla dewelopersów – SDN – http://www.sdn.sap.com/irj/scn/index.

SAP wyróżnia grupę technologii tzw. wbudowanych (embeded), które pozwalają na wykorzystanie silnika CR we własnych aplikacjach napisanych w dwóch “jedynie słusznych technologiach” :

  1. Java w środowisku Eclipse – SAP Crystal Reports, version for Eclipse
  2. C# w środowisku .NET – SAP Crystal Reports, version for Visual Studio .NET

Ale jest jeden “haczyk” – należy wykupić licencję na wykorzystywanie komercyjne silnika CR – SAP Crystal Reports runtime server license. A to już nie jest za darmo. Dodatkowo niepokój budzi zdanie “Visual Studio 2005 and Visual Studio 2008 – Requests to the runtime engine that exceed the throughput limitations will queue until a thread becomes available to process it” – co wg. mnie tłumaczy się jako aluzja, że w razie zbyt dużego wykorzystania silnika serwera raportowego może nastąpić zatrzymanie przyjmowania kolejnych zgłoszeń o wykonanie raportu i ich kolejkowanie aż poprzednie się nie skończą. W przypadku naszego rozwiązania dla naszego strategicznego klienta ze starszym silnikiem (który generuje chamsko wyjątek w przypadku osiągnięcia max. przepustowości) nie mieliśmy problemu – może limit ilości równolegle wykonywanych raportów (wątków) nie został jeszcze osiągnięty? Bardzo pouczające porównanie między pełną wersją CR 2008 a CR dla VS2010. Czego brakuje (wg. mnie najbardziej): natywnych (czyli szybszych) sterowników do baz, tzw. enhanced Web Services data driver.

Nauka Javy wg. SAP Na bazie Oracle Java tutorials:

Reklamy

Posted 12 grudnia 2011 by marekwmsdn in .NET, C#, CR, Interoperability, Java, Programowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: