Różności   Leave a comment

Wg. infoworld Google chce wprowadzić do przeglądarek nowy język programowania Dash  zamiast JavaScript. Więcej szczegółów na konferencji za miesiąc w Arhus – GOTO Aarhaus 2011 conference next month. Inna wiadomość: Intel próbując wysadzić z siodła procesory ARM w urządzeniach mobilnych zaczyna się dogadywać z Google na temat przeniesienia Androida na procesory I86 – ATOM. Wersja 2.2. Froyo jest przniesiona – trwają prace nad kolejnymi wersjami. Mankamentem procesorów ATOM jest ich nadmierne zużycie energii. Czy współpraca z Google oznacza próby zbudowania urządzeń mobilnych przez firmę Intel? Wzrost popularności HTML5 powoduje zwiększenie aplikacji internetowych na urządzenia mobilne a to z kolei wywołuje spadek dochodów ze sprzedaży natywnych aplikacji ze sklepów i może odbić się na przychodach takich firm jak Apple i Google (w mniejszym stopniu). Aplikacje internetowe zbudowane na HTML5 są popularne ponieważ nie trzeba ich dostosowywać do systemów operacyjnych jak to ma miejsce w przypadku kodu natywnego. Te aplikacje webowe pozwolą zlikwidować przewagę (first mover advantage) Apple i Google w postaci wielu aplikacji dostępnych w ich sklepach i ułatwią wejście MS ze swoimi aplikacjami – na podstawie materiałów z infoworld.

Świetny kurs aplikacji webowych na bazie WebMatrix na Channel9. Edycja SVG – http://code.google.com/p/svg-edit/ tutaj jest samouczek.

Wizualne tworzenie aplikacji mobilnych, może PhoneGap to jest to. Lub stosuj wynalazek od Google – Google App Inventor. Ciekawe aplikacje narzędziowe na Androida – z computerworld

Oto twórca UBUNTU i Thawte – Mark Shuttleworth ma swój blog

Reklamy

Posted 16 września 2011 by marekwmsdn in Android, Ciekawostki, Mobile

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: