Rozwój   Leave a comment

Jest wiele portali do nauki technologii wykorzystywanej w Javie jednak chyba najlepsze są lekcje z możliwością poznania jakieś technologii w praktyce. Dlatego takie portale jak myEclipse zawierają tutoriale prezentujące praktyczne lekcje jak zrobić coś przy użyciu czegoś. Adres pod którym są takie lekcje jest tu. Podobne role spełniają portale edukacyjne Eclipse i Netbeans. Tak a pro po Netbeans od wersji 7 nie będzie zawierał platformy RoR (platforma ta mimo dużego zainteresowania się deweloperów jakoś sie nie rozwinęła, nie pomogło nawet kupienie przez Salesforce Heroku), ludzie z Oracle tłumaczą się tym, że wszystkie siły trzeba skierować do realizacji mapy drogowej Java.

Portale edukacyjne – jest ciekawy na infoq. Tam jest ciekawa pogadanka o funkcjach w JS. Lub securitystandard. Zalecenia dla PHP z OLAMP. VirtualStudy – kurs C#.

Integracja to hasło roku. Widzimy integrację platformy Java, nawet IBM porzucił projekt Harmony na rzecz Open JAVA (trochę zmusił go do tego Oracle), integrację w narzędziach RAD dla twórców aplikacji webowych (Aptana wykupiona została przez Appcelerator), integrację narzędzi do testowania aplikacji webowych (WebDriver połączy się z projektem Selenium), integrację bibliotek JS do tworzenia aplikacji (jQuery tworzy framework dla aplikacji mobilnych i powstają zalecenia odnośnie dobrych praktyk w tworzeniu interfejsu mobilnego – W3C z uwagi na potrzebę zachowania “lekkoścj” kodu), integrację standardu HTML w wersji 5 (uproszczony nagłówek HEAD bez zbędnych “upiększeń”).

Znowu moda na bazy nie SQL-owe. Jedną z nich jest REDIS. Prosta, szybka i wydajna, działa na zasadzie pary klucz-wartość. Dane są przechowywane w pamięci, utrwalenie następuje bądź poprzez okresowe opróżnianie cache z zapisem na dysk lub poprzez zapis ciągły do logu. Ma klientów do niej dla C#, PHP, Go. Brak pełnego wsparcia dla Windows (choć sama baza jest napisana w C i wymaga środowiska zgodnego  z Posix). Można ją używać m.in. jako wyspecjalizowaną pamięć podręczną (cache) w rozumieniu przechowywania w niej nietrywialnych (nieprostych) struktur danych. Przykłady użycia w C#.

Produktywność – słowo wytrych dla pracodawcy. Oto kilka aplikacji darmowych: LibreOffice, myBrainShark, Gubb, Remember the Milk, CloudSafe, PrimoPDF/PrimoOnline, Khan Academy.

Reklamy

Posted 2 lutego 2011 by marekwmsdn in Browsers, Ciekawostki, Cloud computing, Java, Web 2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: