Ciekawostki   Leave a comment

Stosowanie oprogramowania do zapisywanie tego co się dzieje na ekranie jest możliwe w wielu przypadkach – nawet w nauce rozwiązywania zadań matematycznych (oto przykład). Do zapisywania działań na ekranie można wykorzystać np.  program jing firmy techsmith.

Kryptografia – zawsze potrzebna nawet w PHP. Na ten temat jest artykuł. Dużo na ten temat można znaleźć: http://www.schneier.com/essays.html

Praca z (pod) chmurą pod PHP – http://pcquest.ciol.com/content/Developer/2010/110060102.asp. Okazuje się, że MS udostępnia zasoby w chmurze także dla innych od MS technologii np. PHP. MS Azure udostępnia wszystkie popularne protokoły sieciowe jak HTTP, XML, SOAP and REST oraz technologię FastCGI. Do wykorzystania przez PHP jest Open Source PHP Azure SDK (PHP Azure) oraz usługi danych ADO.NET. Do tworzenia aplikacji można wykorzystać Eclipse i wtyczkę Windows Azure tools for Eclipse. Po jej zainstalowaniu dostępne są szablony do wykorzystania. Programowanie i testy można wykonać w środowisku lokalnym (Development Fabric). Przejście do chmury rzeczywistej i testowanie można dokonać bez kosztów jeżeli się ma MSDN Premium. Można także skorzystać nie tylko z serwera w chmurach ale również i z MS SQL –a.

Google udostępnił API i stronkę do skracania URL – http://goo.gl/

Wirtualne nauczanie z konferencji organizowanej przez codeproject

Dorwać się do Twittera w PHP- http://blogs.sitepoint.com/2011/01/06/create-your-own-twitter-widget-2/

Ciekawy artykuł “.NET SQL Object Mapper” – jak wykonać transformację danych z bazy do formularza poprzez darmową bibliotekę IRWSoft. Tamże – wykorzystanie słowa kluczowego ‘dynamic’ do uproszczenia korzystania z DLL i COM. Jak wysłać z C# dane do formularza utworzonego w Google Docs Form. Wykorzystanie szablonów jQ w ASP.NET. Przetwarzanie plików-w-pamięci.

ListView w C# – na support.microsoft

Reklamy

Posted 12 stycznia 2011 by marekwmsdn in .NET, Ciekawostki, Kryptografia, MS Azure, PHP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: