Różniste   Leave a comment

Baza DB Berkley ma się dobrze mimo zmiany właścieciela, tutaj można ściągnąć w całości wraz z dokumentacją. Jeszcze jeden produkt Oracle – VirtualBox jest już w wersji 4, ma trzy odmiany: kod źródłowy, kod skompilowany (ten ma darmowoą wersję personalną PUEL i komercyjną – płatną ze wsparciem). Dodatkowo dostępne są rozszerzenia (rozwijane przez społeczność fanatyków) oraz gotowe obrazy maszyn wirtualnych z zainstalowanym oprogramowaniem (coś podobnego do bitnomi).

Program antywirusowy on-line – można mu podesłać plik do sprawdzenia – http://www.virustotal.com/ (z LH – jest i jego rozszerzenie zintegrowane z Explorerem – http://lifehacker.com/5427159/virustotal-uploader-20-instantly-scans-files-for-viruses-against-41-av-apps). Można też utworzyć bootowalną płytę CD zawierającą narzędzia do testowania dowolnego komputera , za darmo od firmy AVG. Naprawa połączeń sieciowych w MS Windows na podstawie technibble. Ciekwawy zastępca Explorera – AnVir Task Mnager.

Stosowanie plików przechowywanych w pamięci (memory-mapped files) pozwala na bardzo efektywne przetwarzanie ogromnych plików (na początku należy je wczytać do pamięci, a po zakończeniu przetwarzania zapisać). Na ten temat jest artykuł w witrynie visualstudiomagazine. Tu nasuwają się dwie refleksje:

  • stosowanie mechanizmów pamięci wirtualnej do przetwarzanie ogromnych kawałków danych jest użyteczniejsze i wydajniejsze niż posługiwanie się systemem plików (widać, że mechanizmu implementujące w samym systemie operacyjnym dostęp do plików są mniej wydajne niż mechanizmy pamięci wirtualnej – przynajmniej w przypadku platformy MS),
  • podobne zjawisko jest w bazach NoSQL, gdzie implementuje się operacje w pamięci z opóźnionym zapisem do bazy – totalne cache-owanie (witaj ideo memcached)

Z listy najlepszym narzędzi dla deweloperów wg. skromnego zadania Scott Hanselmana:

Ciekawa aplikacja do gromadzenia danych wszystkiego rodzaju – http://pixelpipe.com/

Słownik nowoczesnych terminów miejskich – http://www.urbandictionary.com

Ciekawy portal dla deweloperów – http://www.devproconnections.com/categories/category/NETFramework.aspx. Tam na temat wprowadzenia do WIF


Do głębszego przestudiowania:

Reklamy

Posted 7 stycznia 2011 by marekwmsdn in Developerka, Dzieci, Life, Life Style, linq, MS, Programowanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: