spis   Leave a comment

  1. Nowy numer MSDN – http://msdn.microsoft.com/en-us/magazine/ee291594.aspx
  2. Code – za darmo –http://www.code-magazine.com/OnlineContent.aspx
  3. Wirtualizacja odwrotna tj. istniejacego systemu za darmo – http://blogs.techrepublic.com.com/window-on-windows/?p=1983&tag=nl.e101
  4. Cloud computing – jeden z 10 najważniejszych trendów w 2010 wg. Gartnera – http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1210613
  5. Jak pojmuje open google – The meaning of open  12/21/2009 03:17:00 PM
  6. http://www.inforules.com/  – Hal Varian has an equation in his book Information Rules that applies here: Reward = (Total value added to the industry) * (Our share of industry value)
  7. Co gg chce przepchnąć –
  8. We have a good history of doing this. In the formative years of the Google Data Protocol (our standard API protocol, which is based on XML/Atom), we worked as part of the IETF Atom Protocol Working Group to shape the Atom specification. There’s also our recent work with the W3C to create a standard geolocation API that will make it easy for developers to build browser-based, location-sensitive applications. This standard helps everyone, not just us, and will lead to users having access to many more compelling apps from thousands of developers

  9. .Standardy w EU
  10. Dywagacje na temat przyszłości PC-tów
  11. Tworzenie bogatych aplikacji webowych (pod tym pojęciem jest wiele definicji – ale chyba najprymitywniejszą i najprawdziwszą jest wykorzystanie na najniższym poziomie technologii AJAX-a czyli Javascriptu w przeglądarce) zawsze kojarzy się z wyborem narzędzia. Najczęściej jest to wybór rusztowania wspomagajacego pisanie w JS. Mamy wiele takich platform. Którą wybrać? Ten artykuł pomaga w zorientowaniu się w gąszczu możliwości do wykorzystania. Dla twórców w Javie optymalnym wydaje sie GWT-Ext. Przykładem GWT są znane wszystkim aplikacje Google jak Gmail. Oponenci jednak są sceptycznie nastawieni. Ich zdaniem automatyczne tłumaczenie regularnych i dobrze ustrukturowanych  klas w Javie na podobne konstrukcje w Javascript są jawnym zabiciem ogromnych możliwości lekkiego programowanie obiektowego w JS (przecież uważa się JS jako unowocześnione rozwinięcie języka Lisp). Automatyczna translacja kodu Java (gdzie logika jest powiązana z ścisłym typowaniem zmiennych) do JS (gdzie zmienne są amorficzne, mogą w locie zmieniać typ przechowywanych w nich danych) nie pozwala wykorzystać finezji tkwiącej w JS. Dodatkowym utrudnieniem jest odmienność w implementacji wersji JS oraz funkcji manipulowania na DOM w różnych przeglądarkach. Dlatego oraz częściej stosuje się do tłumaczenia kodu Java jakiegoś rusztowania izolującego różnice w implementacji JS w przeglądarkach. Dobrym kandydatem wydaje się EXT-JS. Dlatego powstała hybryda GWT-EXT – tutaj ukłon w stronę programistów Swing, EXT-JS korzysta z tego samego paradygmatu układu stron i widgetów (wichajstrów). Inne firmy mogące pomóc to w tworzeniu aplikacji w GWT to http://www.instantiations.com/ (GWT Designer) lub Netbeans (Matisse).

   Uwaga:

   • Na strona GWT-EXT (http://code.google.com/p/gwt-ext/) jest informacja, że projekt ten ewoluował do SmartGWT. To dobrze i naturalne. Wydaje się, że projektanci GWT (ludzie od Google) zrozumieli niebezpieczeństwo włączenia w swój produkt płatnej biblioteki Ext (czyli mogą być posądzeni o krypto sponsoring kogoś lub konflikt z udostępnianiem czyli licencjonowaniem aplikacji)
   • Istnieje pewne niebezpieczeństwo – licencja na użytkowanie tego projektu – trzeba ją dobrze zrozumieć!

   Inny projekt łączący GWT z rusztowaniem JS to Tatami (gdzie tym rusztowaniem jest Dojo). Ciekawe, że oba wspomniane wyżej platformy są udostępniane na code.google.com. Tamże można znaleźć GWTUML.

   A co z jMaki – https://ajax.dev.java.net/. Ten projekt jest szerszy w zakresie ponieważ umożliwia tworzenie aplikacji AJAX w różnych środowiskach (Java, Ruby, PHP) ?

  12. xhttp://naveenbalani.com/index.php/2010/06/introduction-to-cloud-computing/
  13. jak motywować ludzi – prezentacja w youtube.
  14. O MS Office Web Apps:

   1. http://technet.microsoft.com/en-us/office/ee815687.aspx
   2. z bloga – http://blogs.msdn.com/b/officewebapps/
  15. Chmura w stylu open-source
  16.  

Reklamy

Posted 11 września 2010 by marekwmsdn in Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: