Przykłady wykorzystania CC cz. 1   Leave a comment

  1. Typowym i chyba pionierskim sposobem na przetwarzanie w chmurach są serwisu typu Gliffy, Picteo – udostępniające przetwarzanie danych (np. rysowanie, obróka zdjęć) z minimalnym kontaktem ze środowiskiem lokalnych zasobów użytkownika (funkcja Unload i Download wystarczały by przesłać/odebrać materiał który był “obrabiany” w chmurze). Bardziej zaawansowane przetwarzanie wykorzystuje lokalne zasoby w większym stopniu i wymaga większej integracji m. chmurą a siecią lokalną).
  2. Cała lista odnośników do firm wprowadzających CC – http://www.zdnet.com/topics/software+as+a+service+%28saas%29?tag=content;post-tags. Wszystkie poniższe linki pochodzą z tego źródła.
    1. Firma AutoCAD – wykorzystując Amazon AWS pozwala konstruktorom skorzystać z silnych serwerów zainstalowanych w chmurze do przetwarzania bardziej zaawansowanych projektów ACAD dla których moc lokalnych stacji jest nie wystarczająca.
    2. Organizacja europejska w iście barokowym stylu podchodzi do CC w sposób sformalizowany jak przestoi na EU – http://sla-at-soi.eu/. Chociaż podejście jest słuszne – należy zapewnić CC  formę standardów w celu zapewnienia SLA.
    3. Kapitalny artykuł opisujący serwis AWS – http://www.zdnet.com/blog/btl/10-things-using-amazon-web-services-in-the-enterprise/36326?tag=content;search-results-river
Reklamy

Posted 11 sierpnia 2010 by marekwmsdn in Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: