Weryfikacja podpisu   Leave a comment

Mamy w kraju zatrzęsienie bibliotek do składania i weryfikacji podpisu pod dokumentami. Najważniejsze są trzy płatne biblioteki komponentów pochodzące od krajowych dostawców certyfikatów (Sigillum – testowałem, wykorzytuje technologię ActiveX i .NET,ale fatalna obsługa klienta, nic nie można od nich uzyskać – dlatego po ponad dwóch latach stosowania ich bibliotek wycofałem się i zakupiliśmy bibliotekę KIR – jest tańsza, opiera się o javę, wspiera mechanizm apletów tzn. podpisywanie poprzez stronę i ma rozbudowana konfigurację poprzez pliki xml.

Mamy również całkowicie bezpłatne komponenty stowarzyszenia PEMI. Mamy tu wsparcie dla obu technologii: appletu w javie i dll w activeX. Dokumentacja jest doskonała – działa także prężnie forum co niestety nie uświadczysz w przypadku zamkniętych rozwiązań. Mamy tu do czynienia z syndromem psa ogrodnika – nasze komponenty są płatne i dlatego są najlepsze i mają najlepsze wsparcie – żaden forum nam jest niepotrzebne, sami sobie wytyczymy drogę jak rozwijać nasze programy. Aplikacje otwarte na odwrót – są jednocześnie otwarte na sugestie dotyczące poprawek i nowej funkcjonalności.

Weryfikacja – tutaj poznajemy prawdę – jak dane biblioteki spełniają standardy podpisu.

Podobnie jak z podpisem każda w/w biblioteka dostarcza bezpłatnie aplikację do sprawdzenia. Nawet się udaje – podpis złożony przez KIR weryfikuje się poprzez PROTECTOR (Pemi). PEMI wspomina także o innych, niezależnych sposobach:

Reklamy

Posted 28 marca 2010 by marekwmsdn in Developerka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: