Różne ciekawe rzeczy   Leave a comment

  1. Gry dla dzieci – http://zone.msn.com/en/cubis2/default.htm?intgid=dflt_PromoStrip_3_Cubis2
  2. Na co wplnp poświęcić czas gdy twój procesor nie pracuje – http://www.networkworld.com/slideshows/2009/083109-volunteer.html?t51hb#slide7
  3. Centrum edukacyjne dla rodziców – http://www.microsoft.com/learningspace/TeachersToolbox.aspx
  4. Co z tym Delphi? Jego zachwalaną zaletą jest równoczesne wsparcie dla aplikacji natywnych 32 (ale te się niebawem skończą wraz z zanikiem Windows XP) i .NET (te w Vista i Windows  7). Jakby nie było MS prawie zagrzebał wsparcie dla aplikacji natywnych. Na polu walki pozostał jedynie Visual Foxpro 9.
  5. Co jeszcze może wspierać VFP 9? Ano możliwość tworzenia skalowalnych aplikacji webowych poprzez wykorzystanie ActiveVFP, dodatkowo opisano tam sposób tworzenia PDF (przy pomocy GhostPDF).  Tam też są linki do zasobów na tema COM+ w VFP.
  6. Kodowanie – http://www.codecouch.com/. Zapobiega cache-owaniu w IE (var urlToFetch = ‚whatever.php?randNum=’ + new Date().getTime();
  7. Z innej beczki – Dylemat programisty “tworzyć (extrawersja, altruizm, rzemiosło, otwartość, pragmatyzm) czy uczyć się (introwersja, samolubstwo, egoism, alienacja)”. Nauka nowych narzędzi rozwija, zwiększa Twoją wartość, ale tak naprawdę nic nowego dla otoczenia nie wnosisz, nie powstaje nic konkretnego co mogłoby być wykorzystane. Tworzenie polega na opanowaniu dobrze kilku technologii i skupienie się na ich stosowaniu, daje to konkretne korzyści Tobie i firmie. W penym sensie jest to też tworzenie, ale utylitarne. Jest droga pośrednia. Zorientowanie się na utylitaryzm ale wykorzystywanie przy każdej nadarzającej się okazji czegoś nowego. Pozwala to pogodzić (zaspokoić) samolubstwo programisty z dobrem i interesem firmy.
Reklamy

Posted 9 września 2009 by marekwmsdn in Bez kategorii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: